2021 Uzlaştırmacı Sınavına Hazırlık Seti Abdulkadir Anaç Pakize Pelin Özşahinli
2021 Uzlaştırmacı Sınavına Hazırlık Seti Abdulkadir Anaç Pakize Pelin Özşahinli

0 oy ile 5 üzerinden nan puan aldı

(0) Yorum Yorum Yap
Ürün Kodu : Gelisimuzlmppaa
% 18
218.00 TL
178.76 TL

*24 Saatte kargo seçeneği iş günlerinde geçerlidir

*9 aya varan taksit seçenekleri

*250.tl ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava

*Kağıt ürünlerinde kargo alıcıya aittir.

*Stok miktarı : 20
Adet
Fiyatı düştüğünde e-posta ile haber ver
Ürün Açıklamaları

2021 Uzlaştırmacı Sınavına Hazırlık Seti Abdulkadir Anaç Pakize Pelin Özşahinli

Seti Oluşturan Kitaplar

2021 Uzlaştırmacı Sınavı Hazırlık + Soru Bankası ve Yenileme Eğitimi Adalet Yayınevi Abdulkadir Anaç Adalet Yayınevi

Yayın Tarihi:Nisan

Sayfa Sayısı:818

Baskı Sayısı:3

Ebat:16x23,5

Kağıt Türü:1.Hamur

2222 Çözümlü Soru + 3 Deneme Sınavı (300 Soru)

Öncelikle belirtmeliyim ki, bu kitap; sınava hazırlanırken başka bir kaynağa ihtiyaç duymayacağınız şekilde hazırlanmıştır. Kitaptaki sorular hazırlanırken; konuların mutlaka somut olaylara dayandırılarak, uygulamadan sorularla zenginleştirilmesine ve soruların ilgili mevzuat maddelerinin en güncel hali dikkate alınarak hazırlanmasına ve soruların yer aldığı kitabın ilgili bölümünde güncel mevzuata da yer verilmesine özen gösterilmiştir. Karmaşık gelebilecek tüm sorular için çözüm stratejisi yazılmış, akış şemaları ve tablolar ile de desteklenerek konunun daha iyi anlaşılması sağlanmıştır. Ceza Muhakemesi Hukukunda Uzlaştırma Eğitim kitabında, CMK ve Yönetmelikte yapılan son değişikliklerin bir kısmı yer almadığından; eğitim kitabı ile bu kitapta çelişen mevzuata rastladığınız da bu kitaptaki bilgileri dikkate alınız. Ayrıca, gerek duyduğunuzda; mevzuatta yapılan en son değişiklikler ilgili bölümlerine düzenli olarak işlendiği için ilgili mevzuatın en güncel halini mevzuat.gov.tr adresinden bulabilirsiniz.

Bu kitabın ilk bölümünde; uzlaştırma sürecinde karşılaşılan hukuk terimlere, kavramlara ve sıfatlara ilişkin sorulara yer verilmiştir. Özellikle hukuk fakültesi mezunu olmayan arkadaşlarımızın bunların birçoğu ile yeni karşılaşmaları gayet normaldir ancak bu hukuki kavramları doğru bir şekilde öğrenmeleri de çok önemlidir. Zira bu konu iyi öğrenilirse diğer konuların anlaşılması da kolaylaşacaktır.

Kitabın ikinci bölümünde; Ceza Muhakemesi Kanunu’nun 253-255. maddeleri ve bu Kanuna dayanılarak çıkarılan Ceza Muhakemesi Uzlaştırma Yönetmeliği’nin her maddesi ve her fıkrasına sorular yazılmıştır.

Üçüncü bölümde, Ceza Muhakemesi Hukukunda Uzlaştırma Eğitim Kitabındaki her cümle analiz edilerek sorular yazılırken, kitabın içindekiler listesinde yer alan konu başlıkları ve alt başlıkları birebir bu kitaba yansıtılmıştır. Eğitim kitabının içindekiler listesi ile bu kitabın üçüncü bölümünde yer alan içindekiler listesi aynıdır. Eğitim kitabındaki her alt başlıkta yer alan konunun daha iyi anlaşılmasını sağlamak için birden çok sayıda soru hazırlanmıştır. Soruların cevaplarının daha iyi anlaşılması amacıyla, çözüm stratejilerine, akış şemalarına, konu ile ilgili güncel mevzuata ve eğitim kitabındaki önemli görülen bilgilere CMHEK kısaltması ön başlığı ile bu kitapta yer verilmiştir.

Kitabın dördüncü bölümü ise; uzlaştırmacı sınavına hazırlanan adaylarla birlikte, halen faal olarak uzlaştırmacılık yapan meslektaşlarımıza Yenileme Eğitiminde ve uygulamada karşılaştıkları sorunlara ilişkin gerçek dosyalardan oluşan örnek belgelerle desteklenmiş rehber kaynak niteliğinde hazırlanmıştır. Bu bölümde; UYAP Uzlaştırmacı Portali, Tebligat, İstinabe konuları ve adım adım uzlaştırma bölümlerinde uygulamaya yönelik örnek sorulara ve uygulamadan örnek belge, evrak, form ve raporlara yer verilmiştir. Bu bölümde, son bölüme kadar öğrendiğiniz bilgilerin somutlaştırılması amaçlanmıştır. Bu kitap dışındaki, hali hazırda piyasada yayınlanmış hiçbir kaynakta bu bölümdeki konular bu detayda ele alınmamıştır.

Çalışmaya başlamadan önce bu kitabın beşinci bölümünde yer alan deneme sınavlarından herhangi birini, ikisini veya üçünü çözmeye çalışın. Cevaplarınızı başka bir kağıda yazın. Verdiğiniz cevapların tamamı yanlış olsa bile üzülmeyin zira bu ön test, sizin başlangıçtaki bilgi seviyenizi ölçmek amacıyla yapılmış bir çalışmadır. Kitabın tamamına bir kez çalıştıktan sonra tekrar aynı test veya testleri (deneme sınavları) son test amaçlı bir kez daha cevaplamaya çalışın. İlk verdiğiniz cevaplarla sonraki cevaplarınızı karşılaştırın. Çözemediğiniz soruların olduğu konulardaki testleri tekrar çözün ve gerekirse eğitim kitabından ilgili konuyu bir kez daha okuyun. Bu kitabı üç kez okuduktan sonra deneme sınavlarındaki soruların tamamını cevaplandırabildiğinizi göreceksiniz. Daha da önemlisi uzlaştırmacılık müessesesine tüm detayları ile hakim olacaksınız. Bu kitap, sınava bizimle hazırlanan adayların %100 başarısı hedeflenerek hazırlanmıştır.

Kitapta nadiren de olsa, soruların birebir olmasa da farklı sözcüklerle tekrarlandığını göreceksiniz. Bunun iki nedeni vardır: Bunlardan birincisi; bu kitapta öğretim yöntemi olarak programlı öğretim yöntemlerinden küçük adımlar sistemi kullanılarak hazırlandığı için sorular ve mevzuat farklı bölümlerde tekrar edilerek pekiştireç olarak kullanılmıştır. İkinci nedeni ise; kitapta önce Kanun ve Yönetmeliğin her maddesine ayrı bir bölümde soru yazılması, arkasından da sınavda konularından sorumlu olduğunuz ve bu kitapta temel kaynak olarak kabul edilerek soru hazırlanan, Uzlaştırmacı Eğitim kitabının farklı yazarlarının benzer konulara kitabın farklı bölümlerinde tekrar yer vermeleridir.

Bu kitabı dikkatlice çalıştığınızda testlerini çözdüğünüz her konuyu çok iyi bir şekilde öğrendiğinizi fark edeceksiniz. Ezbere dayalı bir öğrenme yerine, uzlaştırmacılık müessesesinde verilen kararların nedenleri ve mantığının neler olduğu, çözüm stratejisi, tablolar ve mantıksal akış şemalarına yer verilerek anlatılmıştır.

Birincil amacımız, kitapta uygulamadaki tüm detaylara yer vererek uzlaştırmacılık müessesesinin doğru öğrenilmesini ve doğru anlaşılmasını sağlamaktır. Bu yüzden soruların çok büyük bir kısmı uygulamada karşılaşılan gerçek olaylardan esinlenerek hazırlanmıştır. Bu kitaptaki sorular hazırlanırken verilen olay ve belge örneklerinde yer alan kişi ve yerler hayal ürünüdür. Verilen örneklerdeki dosyalarda gizlilik kuralına uyularak gerekli hassasiyet gösterilmiştir.

Sonuç olarak yukarıda belirtilen çalışma yöntemlerine uyarak çalışan uzlaştırmacı adayları sınavda kesinlikle başarılı olacaktır. Kitabın son bölümündeki I.Deneme Sınavı, 2018 yılındaki Uzlaştırmacı Sınavında sorulan soruların konuları baz alınarak hazırlanmıştır. Bu size sınav hakkında genel bir fikir verecektir. Ancak, bu sınavın ilk sınavdan daha zor olacağını ve uygulamaya yönelik soruların ağırlıkta olacağını düşündüğümü ve daha dikkatli çalışmanız gerektiği belirtmek istiyorum.


2021 Uzlaştırmacı Sınavına Hazırlık Soru Bankası Seçkin Yayınları Pakize Pelin Özşahinli
Yayın Tarihi:Mart 2021
Sayfa Sayısı:392
Ebat:14x24
Yazarlarının gerek eğitmen, gerek katılımcı, gerekse 2.000'den fazla dosyada uzlaştırmacı olarak edindikleri bilgi ve deneyimlerini aktardıkları bu kitap, sınava hazırlanan uzlaştırmacı adaylarına rehber niteliğindedir.
Kitaptaki sınava hazırlık soruları Adalet Bakanlığı Ceza İşleri Genel Müdürlüğü Alternatif Çözümler Daire Başkanlığı tarafından yayınlanan ve uzlaştırmacı eğitiminde verilen konuların yer aldığı "Ceza Muhakemesi Hukukunda Uzlaştırma Eğitim Kitabı", CMK ve CMUY esas alınarak hazırlanmış olup, uzlaştırmacı eğitimlerinde katılımcıların öğrenmekte en çok zorlandıkları konulara ağırlık verilerek düzenlenmiş, şemalar ve uzlaştırmacı sözlüğüyle desteklenmiştir.
Uzlaştırmacı eğitimlerinde anlatılan tüm konulardan oluşan cevaplı test soruları, deneme sınavları, şematik anlatım ve uzlaştırmacı sözlüğü içeren bu kitap, sınava hazırlıkta test sorusu çözerek kendini değerlendirmek isteyen uzlaştırmacı adaylarına yol gösterecektir.
Yeni baskısında güncellenerek gözden geçirilen kitap, uzlaştırmacı adaylarını sınava hızlı bir şekilde hazırlamaktadır.
Konu Başlıkları
Deneme Sınavları ve Cevap Anahtarları
Şematik Anlatım
Uzlaştırmacı Sözlüğü
Uzlaştırmacı Asgari Ücret Tarifesi

2021 Uzlaştırmacı Sınavına Hazırlık Hızlı Çalışma Kitabı Seçkin Yayınları Pakize Pelin Özşahinli
Yayın Tarihi:Mart 2021
Sayfa Sayısı:200
Ebat:16x24
Yazarlarının gerek eğitmen, gerek katılımcı, gerekse 2.000'den fazla dosyada uzlaştırmacı olarak edindikleri bilgi ve deneyimlerini aktardıkları bu kitap, uzlaştırmacı sınavına hazırlanan adaylara katkı sağlamak amacıyla hazırlanmıştır.
Kitapta boşluk doldurma, doğru/yanlış ve eşleştirme soruları ile verilen paragrafta doğru/yanlış cümleyi bulma sorularına yer verilmiştir. Bu sorulara doğru cevap veren adaylar bilgilerini pekiştirmiş olacağından test sorularında yer alan çeldirici seçenekleri de kolaylıkla bulabilecek, test sorularını çok daha hızlı ve doğru olarak çözebileceklerdir.
Kitaptaki sınava hazırlık soruları Adalet Bakanlığı Ceza İşleri Genel Müdürlüğü Alternatif Çözümler Daire Başkanlığı tarafından yayınlanan ve uzlaştırmacı eğitiminde verilen konuların yer aldığı "Ceza Muhakemesi Hukukunda Uzlaştırma Eğitim Kitabı" CMK ve CMUY esas alınarak hazırlanmıştır. Her bir bölümdeki sorular kendi içinde onarıcı adalet anlayışı, uzlaştırmanın esasları, uzlaştırmanın şartları, soruşturma evresinde uzlaştırma usulü, kovuşturma evresinde uzlaştırma usulü, soruşturma ve kovuşturma evresinde uzlaştırmanın hukuki sonuçları, müzakere, iletişim uygulama ve yenileme eğitimi ile ilgili soruları içermektedir.
Kitap 800 soru içermektedir. Doğru/yanlış soruları, boşluk doldurma soruları, eşleştirme soruları ile verilen paragrafta doğru/yanlış cümleyi bulma soruları ve cevap anahtarı bulunmaktadır. Uzlaştırmacı adaylarının kitaptan en iyi şekilde yararlanmaları amacıyla doğru/yanlış soruları ve paragraflarda bulunan yanlış cümlelerin bulunması sorularında yanlış olanların neden yanlış olduğu cevaplar kısmında Kanun ve Yönetmelik maddeleri de belirtilerek açıklanmıştır.
Konu Başlıkları
Doğru – Yanlış Soruları
Boşluk Doldurma Soruları
Paragrafta Doğru – Yanlış Cümleyi Bulma Soruları
Eşleştirme Soruları
Uzlaştırma Mevzuatı
Uzlaştırma Kapsamındaki Suçlar
Uzlaştırmacı Asgari Ücret Tarifesi
Ödeme Seçenekleri
Garanti Bankası - BonusCard
TAKSİT TUTAR TOPLAM TUTAR
2 3 4 5 6
89.38 TL 179 TL
59.59 TL 179 TL
44.69 TL 179 TL
35.75 TL 179 TL
29.79 TL 179 TL
Yorumlar
YORUMLARSize Yorumunuzu Yazın

Bu Ürünü Nasıl Buldunuz ?

YORUMLARA GÖZ ATIN
Lütfen resimdeki 3 karakterli yazıyı kutuya sırasıyla yazınız
Güvenlik Resmi
2021 Uzlaştırmacı Sınavı Hazırlık Seti Abdulkadir Anaç ve Pakize Pelin Özşahinli
% 15
141.00 TL
119.85 TL
2021 Uzlaştırmacı Sınavına Son Hazırlık 3 Deneme Sınavı Pakize Pelin Özşahinli
% 10
23.00 TL
20.70 TL
2021 Uzlaştırmacı Sınavına Hazırlık Deneme Sınavı Seti Pakize Pelin Özşahinli
% 10
58.00 TL
52.20 TL
2021 Uzlaştırmacı Sınavına Hazırlık Konu Soru Deneme Seti
% 20
186.00 TL
148.80 TL
2021 Uzlaştırmacı Sınavı 7 Çözümlü Deneme ve Soru Bankası Seti Data Yayınları
% 20
70.00 TL
56.00 TL
2021 Uzlaştırmacı Sınavı Çözümlü Soru Bankası Dizgi Kitap
% 35
60.00 TL
39.00 TL
2021 Uzlaştırmacı Sınavı Çözümlü 3 Fasikül Deneme Sınavı Dizgi Kitap
% 20
28.00 TL
22.40 TL
2021 Uzlaştırmacı Sınavına Hazırlık Soru Bankası Seti
% 26
388.00 TL
287.12 TL
2021 Uzlaştırmacı Sınavına Hazırlık Seti Platon Hukuk Yayınları
% 5
154.00 TL
146.30 TL
2021 Uzlaştırmacı Sınavına Hazırlık Çözümlü Soru Bankası Platon Hukuk
% 5
89.00 TL
84.55 TL
2021 Uzlaştırmacı Sınavı Tamamı Çözümlü 7 Deneme Sınavı Data Yayınları
% 5
35.00 TL
33.25 TL
2021 Uzlaştırmacı Sınavı Hazırlık,Soru Bankası ve Yenileme Eğitimi Abdulkadir Anaç
% 18
118.00 TL
96.76 TL
2021 Uzlaştırmacı Sınavına Hazırlık Seti Komisyon
% 20
177.00 TL
141.60 TL
2021 Uzlaştırmacı Sınavına Hazırlık Çalışma Kitabı Platon Hukuk
% 5
65.00 TL
61.75 TL


Bu Sanal Mağazada Elektronik Ticaret için ProjeSoft E-Ticaret yazılımı kullanılmaktadır.