Elektrik Makinelerinin Temelleri

% 22.197 indirim

Arkadaşına Öner     Sayfayı Yazdır
30,00
27,00


Yazar: Stephen J.Chapman       
ISBN: 9789754360691
Sayfa: 746
Ebat: 16 x 23
Basım Tarihi: 1.1.2013
Baskı Yeri:
Baskı Sayısı: 3
Dizi:
Telefon Kodu: 22197
Sipariş günü kargoya verilir.
100 ve üzeri siparişlerde kargonuz bizden. Kapıda ödeme siparişlerde sipariş tutarı gözetilmeksizin 6 kapıda ödeme ek hizmet bedeli ilave edilir.
Elektrik Makinalarının Temelleri kitabının ilk baskısının yapıldığı yıllarda, yan iletken motor sürücü paketlerinde hızlı bir gelişme oluyordu. Bu kitabın ilk baskısı sırasında, DA motorlu değişken hızlı sürücüler, uygulamalarda tercih edilmekteydi. Aynı durum bu gün için geçerli değildir. Günümüzde hız kontrol uygulamalarındaki seçim sisteminde yan iletken motor sürücülü sistemler için asenkron motorlar daha ön plandadır. DA motorlar, otomotiv elektrik sistemlerindeki gibi bir DA güç kaynağının kolayca sağlanabildiği özel amaçlı uygulamalarda önemli ölçüde tercih edilmektedir.

Kitabın üçüncü baskısı bu değişimleri yansıtmak üzere, önemli ölçüde yeniden yapılandınlmıştır. DA motor materyalinden önce AA motor ve generatörler ile ilgili materyallere Bölüm 4`den 7`ye kadar olan kısımlarda yer verildi. Aynca, DA makina içeriği önceki baskılara kıyasla azaltılmıştır. Dördüncü baskı, bu aynı temel yapı ile devam etmektedir.

Bölüm 1, temel makina kavramlanna bir giriş sağlamaktadır ve olabilecek en basit makina yapısı ile ilgili bu kavramlann doğrusal DA makinaya uygulanmasını içermektedir. Bölüm 2 transformatörleri içermektedir ve Bölüm 3`de yan iletken güç elektroniği devrelerine bir giriş yapılmaktadır. Bölüm 3`deki materyal isteğe bağlıdır ve Bölüm 7,9 ve 10` da yapılan AA ve DA motor tartışmalannı desteklemektedir.

Bölüm 3`den sonra eğitmen ya DA makinayı ya da AA makinayı ilk tercih haline getirebilir. Bölüm 4 ile 9 arası AA makinalar ile ilgili kısımlan içerirken Bölüm 8 ve 9 DA makinalan içermektedir. Bu bölümlerin ele almış sıralan, eğitmenlerin kendi akıllanna yatkın şekilde kullanabilmeleri için bir birlerinden tam olarak bağımsız yapılmıştır. Örneğin, bir yanyıllık eğitim sırasında birincil yoğunlaşma AA makinalar ile ilgili Bölüm l`den 7`ye kadar olan kısımlara yapılırsa, DA makinalar için yine bir yanyıllık zaman kalmaktadır. Benzer şekilde yine bir yanyıllık eğitimde birincil yoğunlaşma Bölüm 1, 3, 8 ve 9`deki DA makinalar üzerine olursa, AA makinalara kalan zaman yine bir yaryıl olur. Bölüm 10, üniversal motorlar, adım motorlan, fırçasız DA motorlar ve gölge kutuplu motorlar gibi tek fazlı ve özel amaçlı motorlar üzerinedir.
Konu Başlıkları
Makine İlkelerine Giriş
Transformatörler
Güç Elektroniğine Giriş
AA Makinalarının Temelleri
Senkron Generatörleri
Senkron Motorlar
DA Makinalarının Temelleri
DA Motor ve Generatörler
Tek Fazlı ve Özel Amaçlı Motorlar

Bu kitap üzerinde ilk yorum yapan siz olabilirsiniz. Tıklayın!
Taksit Sayısı
Taksit Tutarı
1
27,00
2
13,50
3
9,00
4
6,75
Taksit Sayısı
Taksit Tutarı
1
27,00

Bu Kategoride En Çok Satan 10 Eser

Son İncelediğiniz Kitaplar

Bu kitabı alanlar bu kitapları da aldılar

+90 554 591 01 01
Huzur Mahallesi 1066.Cad. Nu:43/6 Dikmen - Çankaya / ANKARA
0 312 472 50 82 | bilgi@gelisimyayinevi.com
Bu web sitesinde yer alan bütün görsel ve yazılı materyallerin telif hakları Gelişim Yayınevi'ne aittir.
Her hakkı saklıdır. 2015 ©
profesyonel web tasarım